Partikül Analizleri

Temiz Oda

temiz oda

Temiz Oda Nedir? | Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Temiz odalar; farmasötik ürünler, entegre devreler, CRT, LCD, OLED ve microLED ekranlar gibi endüstriyel ürünlerin üretimi veya özel koşullar gerektiren bilimsel araştırmalarda kullanılan, toz, havadaki organizmalar veya buharlaşmış parçacıklar konusunda şartlandırılmış ve son derece düşük partikül seviyeleri sunan ortamlardır.Temiz odalar, önceden belirlenmiş bir molekül ölçüsünde, metreküp başına partikül sayısı ile ölçülen bir temizlik seviyesine sahiptirler. Örnekleyecek olursak, sokağımızın havası, 0,5 μm ve ölçüm büyüklüğündeki her metreküp için ISO 9 temiz odaya eşdeğer 35.000.000 parçacık içerir. ISO 1 temiz oda ise bu boyut aralığında parçacıklara izin vermez ve sadece 0.3 μm ve daha küçük olmak koşuluyla her metreküp için 12 parçacık gibi bir sınır sunar.

Gösterilen sonuç sayısı: 3

Partikül Sayım Cihazı Lasair 2® 110

Lasair® II-110, 0.1 μm partikül sayabilen ilk lazer diyotlu Partikül sayım cihazıdır.. Geniş kapsamlı bir çok özelliği ve eşsiz hassasiyeti ile ISO 1-9 arası tüm temiz odalarda kullanılabilir.

Partikül Sayım Cihazı Lasair 3®

LASAIR III - 310B, 310C, 350L ve 5100 model Aerosol Partikül Sayıcı Kimyasallara ve dezenfektanlara dayanıklı sağlam ve hafif dış gövde Lasair III Partikül sayıcıya değişik ortam sensörlerini bağlayabilmek için dört adet 4-20 mA analog sinyal girişi vardır. Harici olarak bağlanan Wifi adaptörü ile kablosuz ağlara bağlanmak mümkündür. Dahili web tarayıcı arayüzü sayesinde, herhangi bir web tarayıcı veya Ethernet bağlantısı ile Pharmaceutical Net, Facility Net veya Facility Pro™ yazılımları ile cihaz uzaktan yönetilebilir.

Portatif Partikül Sayıcı HandiLaz® Mini 301

HandiLaz® Mini partikül sayım cihazı tek elle kullanılabilecek şekilde ergonomik olarak dizayn edilmiştir. Sağlam yapısı ve kullanıcı dostu menüleri ile ideal özellikte el tipi partikül sayımı cihazıdır. 0.3, 0.5 ve 5.0 µm, 3 ölçüm kanalı 0.1 ft3 (2.83 L/dak.) emiş debisi 10.000 ölçümlük hafıza Debi kontrollu sessiz pompa Opsiyonel harici yazıcı Şarjlı pil RS 232 veri aktarımı 5 farklı ölçüm modu IQ/OQ validasyon manueli CSV veri aktarım yazımı ile birlikte